O našem klubu


Hlavním posláním Kynologického klubu Znojmo je všestranný výcvik psů. Ten u nás probíhá na několika úrovních - od základní poslušnosti až po tzv. služební výcvik, který je spojený s nácvikem obran a stop. Pro zájemce z řad veřejnosti pravidelně vypisujeme kurzy pro štěňata (více info zde) a kurzy pro psy starší 8 měsíců věku (více info zde). Od roku 2007 se také aktivně zabýváme psím sportem agility.

Jednotlivé druhy výcviku probíhají dle rozpisu (viz úvodní strana) na cvičišti našeho klubu, které je plně vybaveno jak překážkami pro výcvik služební, tak i překážkami pro tréninky agility. Nácvik stop pak probíhá v okolí Znojma na předem domluvených plochách (info u hlavního výcvikáře).

Každý psovod má možnost vybrat si z námi nabízených činností tu, která je jeho srdci (a srdci jeho psího kamaráda) nejbližší :-)

Škála psích plemen navštěvujících náš klub je opravdu široká. K vidění jsou u nás aktuálně jak zástupci plemene německý ovčák, dobrman, rotvajler, briard, holandský ovčák, belgický ovčák, bílý švýcarský ovčák, chodský pes, hovawart, labradorský retrívr, barzoj, border kolie, jack russel teriér, australský ovčák, cane corso, americký pitbulteriér, boxer, tibetská doga, knírač, australský honácký pes, čínský chocholatý pes, dalmatin, gordonsetr, anglický kokršpaněl, šeltie, bostonský teriér, vestík, bígl, krátkosrstá kolie, bavorský barvář, mops,.... tak i nejrůznější kříženci.

Informace o tom jak se stát členem klubu, o výši členských příspěvků, ale i o právech a povinnostech členů naleznete v sekci Členství v klubu.